Bedrettin Dalan Blv, İkitelli O.S.B Aykosan Çarşı B Blok VIP Plaza No.12 Başakşehir/İstanbul
trenru

İyon Çemberi Anti Statik Bar

İyon Çemberi Anti Statik Bar

İYON ÇEMBERİ

İYON çemberi, statik elektrik alıcı barlar kullanılarak özel olarak tasarlanmıştır, özellikle akışkan tanecikli malzemelerde oluşan statik elektriği almak için kullanılır. Endüstride ham madde çoğu zaman tek başına kullanılmaz Birçok katkı ve masterbatch ile birlikte harmanlanır, eğer ham madde veya katkı maddeleri biribirinin zıt kutbunda ise çok fazla problem çıkmayacaktır fakat aynı kutupta ise büyük problem oluştururlar, bilindiği gibi zıt kutuplar birbirini çeker aynı kutuplar ise birbirini iter, bu durumda istenilen nitelikte bir karışım yapılamaz, bu sorun karşımıza kalitesiz ürün, üründe renk değişimi, bölgesel renk dalgalanmaları gibi istenmeyen problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı durumlarda , proses gereği kullanılmak zorunda olan tozboya karışım kaplarının kenarlarına statik elektrik sebebi ile yapışırlar, bu durum boyanın istenen şekilde ana madde ile karışımını engeller, karışım ham madde vakum ile taşınırken boya silo kenarlarına yapışır kalır dolayısıyla istenilen renk kartelası oluşturulamaz.
Bu durumda PULS elektroniğin geliştirmiş olduğu, iyon çemberi statik alıcılar, hammadde ile boya maddesini nötralize edeceği için yani antistatik olarak sıfırlanacağı için kap kenarlarına yapışma olmaz ham madde ile boya birbirini itmeyeceği için karışım mükemmel sonuçlar verir. İyon çemberinin kurulumu kolay ve pratiktir genellikle masterbatch eleklerin çıkışlarına veya dozajlama kaplarına uygulanır. Yüksek performans hızlı ve ucuz çözüm sunmasının yanında, hızlı tedarik süreci ile sanayici dostudur satış sonrası destek avantajını da beraber sunar.
Bu ürünün hava perdesi oluşturacak şekilde tasarlanmış bir üst modeli mevcuttur.

Uygulama alanları

Tahıl(Buğday, Arpa) ambarları, Un paketleme, Geri dönüşüm kırma hatları, Hazır toz gıda , Ağac talaşı gibi alanlarda sorunsuzca kullanılır

Birlikte kullanabilecek ürünler

PULS 3 GKA75 01 0001 Antistatik Güç kaynağı
PULS 3 GKA55 01 0001 Antistatik Güç kaynağı
PULS 3 GKA75 02 0003 Antistatik Güç kaynağı
PULS 3 GKA75 02 0004 Antistatik Güç kaynağı

Teknik Özellikleri

  • Besleme Girişi : 7500VAC.
  • Çalışma Ortamı Nem Miktarı : Max. %60 RH
  • Çalışma Sıcaklığı : 55 C
  • Ebatlar : 20mmX350X350mm.
  • Etkin Çalışma : 200X200mm. max. malzeme geçiş aralılığı
  • Güvenlik : CE
  • Kısa Devre Koruması : 100 MOH> İzolasyon direnci ile.
  • Maks. Çıkış Akımı : 5 mA’dan düşük
  • Model : 3 KİT75 04 00XX

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
132 456