Bedrettin Dalan Blv, İkitelli O.S.B Aykosan Çarşı B Blok VIP Plaza No.12 Başakşehir/İstanbul
trenru

Motorlu Seviye Sensörü

Motorlu Seviye Sensörü

MOTORLU TİP SEVİYE SENSÖRÜ

Motorlu Tip Seviye Sensörleri, sanayide kullanılan her türlü toz malzemenin silo, tank, bunker veya toz madde üretiminde çalışan herhangi bir makinanın içinde algılanması için kullanılır.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Sensörün asıl parçası olan motor mili, ucundaki pervane ile birlikte silo veya bunker içinde herhangi bir katı madde(toz veya granül) yokken serbest olarak döner. Sensörün bulunduğu ortamda zamanla katı madde (toz veya granül)miktarı artıp dönen pervaneyi dönemeyecek kadar sıkıştırdığı zaman motor kendisi döner mekanik switch’i kapatır. Switch’ in kapanmasıyla motorun enerjisi kesilir ve bu durum toz veya granül seviyesinin ayarlanan noktaya geldiği anlamına gelir.

HANGİ TİP UYGULAMALARDA KULLANILIR?

Silo, tank, bunker ve içinde katı halde(toz veya granül) hammadde barındıran makinelerde alt(min) ve üst(max) seviye algılaması için kullanılır. Seviyesinin algılanacağı katı maddenin (toz veya granül) fiziksel özelliklerine(yoğunluk, yapışkanlık,nem v.b) göre mil boyu değişik uzunluklarda veya pervane tipi(düz veya pala tip) ve pervane adedi seçilebilir.

DİĞER SEVİYE SENSÖRLERİNE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ NELERDİR?

Titreşimli ve kapasitif seviye sensörlerine göre en önemli avantajı seviyenin basınç, toz hareketi ve sıcaklıktan bağımsız olarak tespit edilebilmesidir.

KULLANIM ALANLARI

Maden Cevheri,Alçı,Tahıl,hububat,Çimento,Dolomit,Plastik,granül, Kalsit,Felspat,Un,Kum Kireç

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
132 456